Header Ads

SEFA GELDİNİZ DOSTLAR

Alkol almam, alamam sevmem, sevemedim ağzıyla içemeyenler yüzünden, ama yeni rakı sağlam reklam yapmış, ve keşke her şey reklamlarda ki gibi olsa...

 Daha önce de İletişimin YENİ devi sloganıyla GSM sektörüne gönderme yapan, Türkiye'nin YENİ konut devrimi kampanyasıyla inşaat sektöründen ilham alan ve rakı-balık yasağı döneminde yasağa rağmen mesajını zekice hedef kitlesine ulaştıran Yeni Rakı, yine ses getirecek bir reklama imza attı.


REKLAMIN ANA FİKRİ AK PARTİNİN SEÇİM REKLAMINDAN
İşte, Yeni Rakı'nın yeni reklamı:

video


Bu kez reklam herhangi bir sektöre ya da reklama gönderme yapmıyor ancak AK Parti'nin seçim döneminde kullandığı reklam filmine benzer birşekilde, coşkulu bir müzik eşliğinde birlik-beraberlik mesajı ve neşeli-hüzünlü tonuyla izleyicisini yakalamayı başarıyor.


Seçim döneminde karşımıza çıkan birlik beraberlik temalı reklamları aratmayan film, rakı masası etrafında bir araya gelen birbirinden farklı insanlar için Yeni Rakı'nın ne ifade ettiği fikri üzerine kurgulanıyor. Türkiye'nin hemen hemen her bölgesine özgü tatların ve yerel özelliklerin ekrana yansıtıldığı filmde, şüphesiz en önemli unsur müzik.


SEFA GELDİNİZ DOSTLAR


Zira, rakı sofralarında duymaya alıştığımız Türk Sanat Müziği'nin sevilen şarkısı 'Safa Geldiniz Dostlar' izleyiciyi hemen yakalıyor. Dostluk, birlik-beraberlik ve eğlence unsurlarının öne çıktığı reklamda, ekrana yansıyan mezeler de yerel tatlara yapılan vurguda büyük rol üstleniyor . 'Bi büyük Türkiye' sloganıyla yayınlanan reklam, şu sırlar Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda en çok paylaşılan videolar arasında yer alıyor.
Kaynak:GAZETECİLER.COM -

Hiç yorum yok

YORUM BIRAKMAK DÜŞÜNMEK VE PAYLAŞMAK İLE İÇ İÇEDİR. LÜTFEN DÜŞÜNDÜKLERİNİZİ PAYLAŞIN. YORUMLARINIZLA DAHA ÇOK PAYLAŞILALIM.

www.nerdenduydun.com. Blogger tarafından desteklenmektedir.