Header Ads

"LINE" GRUP SOHBETİ NASIL YAPILIR RESİMLİ ANLATIM

TELEVİZYON REKLAMLARINDA SIK SIK KARŞIMIZA ÇIKAN LINE PROGRAMI ŞİMDİDE GRUP SOHBET ÖZELLİĞİNİ EKLEMİŞ. GÜN GEÇTİKÇE KULLANICI SAYISINI ARTTIRAN LINE KULLANICILARIN İHTİYACI DOĞRULTUSUNDA YENİLİKLER EKLEMEYE DEVAM EDİYOR. MOBİL KULLANICILAR ARASINDA POPÜLER BİR UYGULAMA HALİNE GELMESİNDE EN BÜYÜK ETKİN BU OLSA GEREK. YOĞUN BİR REKLAM KAMPANYASI İLE DE AKILLARDA YER ETMEYE BAŞLADI. AŞAĞIDA LINE'NIN YENİ UYGULAMASI OLAN GRUP SOHBETİN NASIL KOLAY BİR ŞEKİLDE YAPILACAĞINA DAİR AÇIKLAMALAR VARDIR. ARTIK BÜYÜK BİR SEKTÖR HALİNE GELEN MOBİL İNTERNET KULLANIMI BU TÜR PROGRAMLARLA DAHA FAZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEKTİR.

Peki LINE Grup Sohbeti nasıl oluşturulur?
İlk adım, LINE’ın ana ekranının üstünde yer alan “Arkadaşlar” menüsüne girmek
 İlk adım, LINE’ın ana ekranının üstünde yer alan “Arkadaşlar” menüsüne girmek. Sonra sağ üst köşede yer alan + işaretli ikona tıklamanız gerekiyor. Karşınıza Grup Adı alanı geliyor. Buraya istediğiniz ismi yazarak grup adınızı belirleyebilirsiniz. İsterseniz “Düzenle” yazan gri renkteki fotoğraf alanına tıklayarak grubunuz için profil fotoğrafı da belirleyebilirsiniz.
Sonra sıra arkadaşları eklemeye geliyor. Yeşil renkteki + işaretine tıkladıktan sonra bu gruba eklemek istediğiniz arkadaşlarınızı seçip “Davet” butonuna basarak arkadaşlarınızı gruba davet edebiliyorsunuz. Seçtiğiniz arkadaşlarınıza grup daveti iletiliyor ve kabul eden arkadaşlarınızla sohbet etmeye başlıyorsunuz.
LINE’da keyifle grup sohbeti yapmanın 5 butonu
 Yeşil renkteki + işaretine tıkladıktan sonra bu gruba eklemek istediğiniz arkadaşlarınızı seçip “Davet” butonuna basarak arkadaşlarınızı gruba davet edebiliyorsunuz. 
İşte bu kadar basit, grubunuzu kurdunuz.  O zaman toplu mesaj atmaktan bir farkı olsun; değil mi? Bunun için sohbet ekranındaki menü butonlarına aşina olmak gerekiyor.
1. “Notlar” butonuyla dijital bir günlük oluşturun
Grup sohbeti yaptığınız arkadaşlarınıza özel, ortak bir alan olan notlar bölümünde (Android cihazlarda sol üstte, iPhone’larda sağ üstte) grup üyeleri tarafından bırakılan notları görebilir ve kendi notunuzu oluşturabilirsiniz.
Sayfada yapılan konuşmalardan ayrı bir alanda bulunmaları sayesinde notlarınız genel sohbet sırasında kaybolup gitmiyor. Uzun bir zaman sonra bu notlara baktığınızda ortak bir dijital günlük izlenimi veriyor.
Kendi notunuzu oluşturmak için notlar bölümüne girdikten sonra ekranın altında yer alan “Yaz” butonuna tıklayıp not türünü seçmeniz gerekiyor. Notlarla birlikte Sticker, Fotoğraf, Video, Link (bağlantı) ya da yer imi (lokasyon)paylaşabilirsiniz. Mesela, “Buluşma mekanımız” notunu yazarak buluşacağınız yeri burada harita üzerinde gösterebilirsiniz.
2. Sağ üst köşedeki ok işaretiyle grubunuz için fotoğraf albümü oluşturun.
Grubun yapısıyla ilgili ek seçenek ve ayarlar bu menüde yer alıyor.
Bu menüdeki ilgi çeken özelliklerden biri de “Albüm”. Sadece grubunuzdaki arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz fotoğrafları “Yeni albüm ekle” diyerek paylaşabilir ve grup arkadaşlarınızla dijital bir albüm yaratabilirsiniz.
Ayrıca “Sohbet geçmişini yedekle” ve “Sohbet geçmişini sil” gibi gelişmiş seçenekler de bu menüde yer alıyor.
3. Sol alt köşedeki “+”: Videosuz grup sohbetin tadı mı olur?
Grup sohbetinde birebir konuşma ekranındaki tüm özellikleri kullanmak mümkün. Konum bilgisi, fotoğraf, sesli mesaj, video ve dosya gönderiminin yanı sıra LINE’ın şipşak video özelliği ile 10 saniyelik eğlenceli kısa videolar çekerek de gruptaki arkadaşlarınızla paylaşılabilirsiniz.
Grup sohbetinde birebir konuşma ekranındaki tüm özellikleri kullanmak mümkün.
4. Sol altta yer alan Sticker, Emoji ve ifadeler butonu
Cümlelerin ya da basit smiley’lerin duyguları anlatmaya yetmediği zamanlar olabiliyor. LINEbu ihtiyaca eğlenceli sticker’ları ile çözüm sunuyor. LINE’ın kendi karakterlerinin yanı sıra Türkiye’ye özel Fırat sticker’ları ve Erdil Yaşaroğlu’nun LINE’a özel tasarladığı Bidon(kedi) sticker’ları ile iletişim daha keyifli bir hale geliyor. 
5. Sağ alt köşedeki sesli mesaj butonu ile grup sohbetten seslen, arkadaşların duysun
Sağ alt köşedeki sesli mesaj butonu ile grup sohbetten seslen, arkadaşların duysu
LINE’ın Grup Sohbeti’nde kısayol olarak sunulan sesli mesaj özelliği ile gruptaki arkadaşlarınıza hızlıca bir haber vermeniz gerektiğinde mesaj yazmak ya da tek tek aramak gibi bir zahmete girmeden herkese sesli mesajınızı kolayca iletebilirsiniz.
KAYNAK: Bir boomads advertorial içeriğidir.
DÜŞÜNMEK VE PAYLAŞMAK DİLEĞİYLE...

Hiç yorum yok

YORUM BIRAKMAK DÜŞÜNMEK VE PAYLAŞMAK İLE İÇ İÇEDİR. LÜTFEN DÜŞÜNDÜKLERİNİZİ PAYLAŞIN. YORUMLARINIZLA DAHA ÇOK PAYLAŞILALIM.

www.nerdenduydun.com. Blogger tarafından desteklenmektedir.