Header Ads

Dünyada ki Küfür içeren El ve Beden Hareketleriİtalyada delimisin hareketi

Diğer ülkelere tatiliniz veya geziniz sırasında o ülkelerin kendilerine göre hakaret anlamında olan hareketlerini göstermek ve kendinizi bunlardan sakınmanız için resimli bir kılavuz.


Telegraph Travel, kazara sizlerin içinde olabileceğimiz şiddet, isyan veya sınırdışı olaylarına karışmamanız için aşağıdaki hareketleri yapmamanızı,yaptığınız halde başınıza bir hal gelmesi durumunda sorumluluk kabul etmediğinide bildirmiş. Anlaşılan baya baya tehlikeli hareketler:)


İlk hareketimiz çene hareketi çok da tehlikeli olmasa bile bazı bölgelerde yasal olarak hafif hakaret içerdiğini bilmekte fayda var.Hareketin anlamı Kaybol,gözüm görmesin,dittir git tarzı durumlarda yapılmasıymış.Kuzey İtalya, Tunus Belçika, Fransa, gibi ülkelerde kullanılırmış. Özellikle Fransa da "la barbe"sakal olarak bilinmekteymiş.Erkek değilmisin anlamıda yüklenebilirmiş.
Not: İtalya'da, bu hareket sadece "Hayır" anlamına geliyormuş.Ama ne olur olmaz siz yine de kullanmayın.
Çene Hareketi hoş olmayan sonuçlar doğurabilir.
İkinci Hareketimiz:

Idiota,Anlamı: aptal mısınız? Kullandıldığı ülke,Brezilya


Aptallık gösteren bir Güney Amerika jesti, doğaçlama becerisi veoyunculuk yeteneği gerektirir. Gerçekleştirmek için, komik bir dişlek ifadesi yaparken alına yumruk koyma ile oluşmakta. Aklıma hemen Avrupa yakasında ki Selin'in Hareketleri geldi.
 Üçüncü hareketimiz:

Moutza,Anlamı: canı(n) cehenneme! Suratına mıçıp,sıvadığım,Kızkardeşini becereceğim.Kullanılan ülkeler,Yunanistan, Afrika, Pakistan

Moutza,belki de en eski saldırgan el işareti olarak hala kullanımda Moutza,antik Bizans kökenli,suçlularbir eşeğe zincirlenerek caddelerde halka gösterilir . Orada bulunan, ahali bu suçluların yüzlerini  kir, dışkı ve küller ile ovuşturarak (ortaçağ Yunancası "moutzos") aşağılanmalarını amaçlarmış.

Beş baban var,Anlamı: SeninBeş baban var, yani annen bir fahişe, Kullanıldığı yer,Arap ülkeleri, Karayipler

Suudi Arabistan da kendinizi sınır dışı ettirmek istiyorsanız buyurun sağ elinizin bütün parmaklarını birleştirin ardından ortasına gelen kısmına işaret parmağınızı koyun,hadi size güle güle.Kavga çıkarmak istiyorsanız da kesinlikle yapın,ortalık savaş alanına dönerse şaşırmayın. Kaçacak yer hiç aramayın.

.
Anayı işe karıştıran çok sağlam bir hareket aman dikkat

 Corna,Anlamı: Eşiniz sadakatsiz ,yani boynuzlusun,Baltık ülkeleri, Brezilya, Kolombiya, İtalya, Portekiz, İspanya'da kullanılıyormuş. 

Çok eski bir işaret olan Corna, en az 2500 yıllık bir tarihe uzanan hikayesi vardır.Boğa boynuzları işareti,boğaları daha sakin bir hale getirmek için hadım etmeyi temsil eder.

Not: Suudi Arabistan, Suriye ve Lübnan, bir özdeş bir anlam olarak, geyik(en boynuzlu hayvan) taklit etmek bu harekete benzer yapılan hareket de varmış.


Bu seferde hanımı alet eden bir hareket.

 Diğer hareketler için kaynak bağlantı:http://www.telegraph.co.uk/travel/picturegalleries/8788932/Rude-hand-gestures-of-the-world.html


Hiç yorum yok

YORUM BIRAKMAK DÜŞÜNMEK VE PAYLAŞMAK İLE İÇ İÇEDİR. LÜTFEN DÜŞÜNDÜKLERİNİZİ PAYLAŞIN. YORUMLARINIZLA DAHA ÇOK PAYLAŞILALIM.

www.nerdenduydun.com. Blogger tarafından desteklenmektedir.