Header Ads

Facebook'ta kim gerçek arkadaşınız, kim değil öğrenmek mümkün. Tek ihtiyacınız bu basit bir araç...

 Alıntıdır

 Facebook'ta kim gerçek arkadaşınız, kim değil öğrenmek mümkün. Tek ihtiyacınız bu basit bir araç...


 Bugün kullanıcı sayısı 500 milyonu geçen Facebook çok sayıda insan için internetteki birinci adresi haline geldi. Oyunlar oynamak, arkadaşları ile iletişimde kalmak ve beğendiği firma ve markaların paylaşımlarını takip etmek için dünyanın en büyük sosyal ağ sitesinin sunduğu sayısız avantaj bulunuyor.
Unfriend Finder adlı bu ufak ve ücretsiz script ile daha önceden arkadaşlarınız arasında yer alan ama sonradan herhangi bir sebeple sizi arkadaşlıktan çıkartan kişileri görmeniz mümkün.Facebook'un belki de en önemli sorunlarından biriyse listenizde bulunan gerçek arkadaşlarınız ile bu konuda samimi olmayanları ayırt edebilmek. Bir kişiyi arkadaş olarak ekledikten sonra eğer sizi arkadaşlıktan çıkartırsa normal şartlarda bundan haberiniz olmuyor. Ama bağımsız bir geliştiricinin hazırladığı ufak bir script bu konuda size yardımcı olabilir.

Unfriend Finder adlı bu ufak ve ücretsiz script ile daha önceden arkadaşlarınız arasında yer alan ama sonradan herhangi bir sebeple sizi arkadaşlıktan çıkartan kişileri görmeniz mümkün.


Bu ufak script'i Firefox, Chrome, Opera ve Safari ile kullanabilirsiniz. Unfriend Finder yüklendikten sonra tek yapmanız gereken Facebook sayfasını bir kez yeniden yüklemeniz. Karşınızda script'in ilk mesajını göreceksiniz. Bu noktadan sonra Unfriend Finder sizin arkadaş listenizi inceleyecek ve birkaç gün sonrasında sizi arkadaşlıktan çıkartan olursa size haber verecek.

Fakat burada önemli bir nokta var. Unfriend Finder geriye dönük çalışmıyor. Yani daha önceden arkadaşınız olan ve bu script'i kullanmaya başlamadan önce sizi arkadaşlıktan silenleri görmeniz mümkün değil.

Tek bir geliştiricinin hazırladığı bu script Facebook'taki en önemli sorunlardan birine derman olma iddiasıyla yola çıkmış durumda ama sizin için ne kadar faydalı olacağını ancak deneyip görebilirsiniz.

Unfriend Finder>şu adresten yükleyebilirsiniz. yüklemeden önce Greasemonkey adlı script yükleme programı firefox dayüklü olmalı eğer yüklü değilse indirmek için tıklayın yüklemeden sonra Unfriend Finder'yüklersiniz.

2 yorum:

  1. Link ölmüş gereğini arz ederim.
    install çalışmıyooo....

    YanıtlaSil
  2. Link gayet sağlamda benim verdiğim bilgi eksik olmuş bu scripti kullanabilmek için ayriyetten firefox ta olmazsa olmaz olan greasemonkey adlı script yükleyiside olmalı onu firefox a kurduktan sonra instal ederseniz çalışacaktır başka bir sorun olursa seve seve yardım ederim:)

    Not: greasemonkey bağlantısı yazıya eklenmiştir.

    YanıtlaSil

YORUM BIRAKMAK DÜŞÜNMEK VE PAYLAŞMAK İLE İÇ İÇEDİR. LÜTFEN DÜŞÜNDÜKLERİNİZİ PAYLAŞIN. YORUMLARINIZLA DAHA ÇOK PAYLAŞILALIM.

www.nerdenduydun.com. Blogger tarafından desteklenmektedir.