Header Ads

Kilit Parke Döşeme Bizden Sorulur!

güncelleme 10.03.2017

Kilit parke taşı döşeme işi hakkında bilgi almak istiyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz bahçenizde bu uygulamayı yapmak için bazı basit püf noktaları var.

Parke döşenmeden önceki bahçemizin bir kısmının durumu

Kısa ve öz olarak sizlerle paylaşalım böylelikle bizim başımıza gelenler sizin başınıza gelmesin.
1- Kilit parke taşını döşüyeceğiniz alan 50 metrekareden fazla ise mutlaka 4 kişi olmaya özen gösterin,çünkü taş taşıma işi hiçbir işe benzemiyor. Sırtında taş mı taşıdın da bu kadar yoruldun deyimi kesinlikle doğru bir deyim onu öğrendik. Kazma,kürek işi taş taşıma ve döşemenin yanında hikayeymiş haberiniz olsun.
Sırtında taş mı taşıdın da bu kadar yoruldun deyimi kesinlikle doğru
2- Zemin düzleme illaki önemli ama araba park etmeyecekseniz  kumu sererek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. 3 santim kum 6 santimde kilit parke taşı yüksekliği toplamda 9 santim zemin yükselmesi yapar bu sorun olursa 10 santim inmeniz gerekir.Bahçenin bir başka kısmı kilit parke döşenmeden önceki hali
Düz bir alanda kilit parke çalışması kadar rahat bir iş yok:)3- Bahçenizde düz alanlar oluşturun kilit parke taşını döşemek istediğiniz alan düz olsun aksi taktirde kesme işleri ve yerleştirme çok zorlar. Yamuk olan kesimleri beton ile kapatıp ister karo,ister fayans,ister çim,ister traverten falan filan yapabilirsiniz. Bu 3. madde kesinlikle püf noktası kilit parke taşını döşeyeceğiniz alanı önceden mutlaka düz hat içerisinde işaretleyin ve sakın ha sakın 50 metrekareden büyük alanlarda kendiniz yapmaya çalışmayın.

Köşeli alanlarda kilit parke taşı uygulaması güzel ama çok yorucu...

7 yorum:

 1. Adsız2:08 ÖÖ

  çok güzel olmuş.. hakikaten zor iş olduğu görülüyor..:)

  YanıtlaSil
 2. Çok Teşekkürler
  Düşünmek ve Paylaşmak Dileğiyle...

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle haklısınınız, ama emekten alınan ücrette abartılmamalı...
   Sonuç olarak yazım da belirttiğim gibi "50 m2 den fazlasını kendiniz yapmaya çalışmayın" :)

   düşünmek ve paylaşmak dileğiyle...

   Sil
 4. 100 metre kared maliyeti iscilik haric ne olur bilgi verebilirmisiniz ortalama

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba biz kendi yazlığımız için kilit parke taşı uygulamasını yapmıştık. O yüzden kilit parke fiyatlarını verme gibi şansımız yok. İnternete baktığımda fiyatlar 10 liradan başlıyor 20 küsur liraya kadar çıkıyor. Bu arada sorunuz da çok açık değil. Çünkü kilit taşları da kendi içinde değişiklik göstermektedir. Bu yüzden tam olarak ne istediğinize karar vererek firmalar ile görüşebilirsiniz.

   Sil

YORUM BIRAKMAK DÜŞÜNMEK VE PAYLAŞMAK İLE İÇ İÇEDİR. LÜTFEN DÜŞÜNDÜKLERİNİZİ PAYLAŞIN. YORUMLARINIZLA DAHA ÇOK PAYLAŞILALIM.

www.nerdenduydun.com. Blogger tarafından desteklenmektedir.