Header Ads

DENİZ KIZLARI GERÇEKTEN VAR MI?Deniz kızları gerçek mi? 
Kurgu mu?
Bu durum bilinmese de ayrı bir dünyanın varlığı hep bir cazibe yaratmamış mıdır? 

Bu yarı insan yarı balık vücutlu insansıların efsaneleri M.Ö. 5,000 yılına kadar dayanır. Genel bir kanı ise, bu efsanelerin oluşumunda, deniz ineklerinin büyük etkisi olduğudur. Bu teoriyi destekleyecek bir örnek olarak, Christopher Columbus'un yeni dünyaya olan yolculuğu sırasında deniz kızları gördüğünü, ama çok çirkin olduklarını ve daha cazip olmalarını beklediğini söylemesi verilebilir. Deniz inekleri gibi büyük vücutlu deniz memelilerinin kolları, yavrularını bir beşikte gibi taşıyabilmeleri için evrim geçirmiş ve insan kollarına benzemiştir. Denizcilerin bu deniz memelilerini görüp doğa üstü yaratıklar olduklarını düşünmeleri oldukça mümkündür. Geleneksel deniz kızı betimlemelerindeki, akan uzun saçların ise, deniz ineklerinin okyanus yüzeyine yakın yerlerde yüzerlerken kafalarına dolanan yosunların verdiği uzun saçlı görüntüsünden kaynaklandığı düşünülmektedir. Deniz kızı gördüğünü iddia edenlerin verdiği ortak bilgiler de yosun renkleriyle ve deniz ineklerinin özellikleriyle oldukça uygundur. Deniz kızlarını konuşmayan, yeşil, siyah, kahve rengi veya sarı saçlı, balık kuyruklu, genelde okyanuslarda ve bazen de nehirlerde yüzen doğa üstü insansılar olarak tanımlarlar. bkz. wikipedia

Deniz kızları ile ilgili belgesel dünya çapında ses getirmiş insanlar tarafından merakla izlenmiştir. Belgeselden sonra Animal Planet deniz kızları hakkında yeni kanıtların olduğu görselleri yayınlayıp internette paylaşmaktadır. Deniz kızları Belgeseline dair her şeyi http://animal.discovery.com/tv-shows/mermaids adresinden izleyebilirsiniz...  Amerika'da Discovery Channel 'da yayınlanan belgeselde bahsedilen deniz kızlarının belgeselden alınan görüntüleri sizlerle paylaşıyoruz.
Grubun geri kalanını bir Megalodon köpek balığı tarafından kurtarmak için hayatını feda eden bir deniz kızı canlandırması, 
Denizkızları ve yunuslar sardalye sürüsünün geçiş sırasında balıkları yakalamak için birlikte çalışır.
Mısır'da kum mağaralarında denizkızlarının eski temsillerini göstermektedir. Kuyrukları olan İnsansı yaratıklar,mızraklar ve ağları ile avcılık sahneleri, mağara duvarlarına çizilmiş.
Doğumdan sonra, denizkızı bebeği ile yüzeye doğru yüzer.


Bir grup  balıkçının, esrarengiz birkaç zıpkınla ölü ele geçirdikleri bir köpekbalığı, 

Eski zamanlara ait Deniz kızı temsili kafatası çizimi. 

İlginç zıpkınlar koleksiyonu

Garip bir zıpkın parçası Deniz kızlarına ait olduğu düşünülmektedir.
İlk yayınlanma tarihi 10 05 2014 11:29

Hiç yorum yok

YORUM BIRAKMAK DÜŞÜNMEK VE PAYLAŞMAK İLE İÇ İÇEDİR. LÜTFEN DÜŞÜNDÜKLERİNİZİ PAYLAŞIN. YORUMLARINIZLA DAHA ÇOK PAYLAŞILALIM.

www.nerdenduydun.com. Blogger tarafından desteklenmektedir.