Header Ads

10 KASIM

 "BENİM NÂCİZ VÜCÛDUM ELBET BİR GÜN TOPRAK OLACAKTIR;. FAKAT, TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR".

Bugünün aslında hüzünlü olması gerekmez mi ? Ağlamaklı gözlerimizle etrafa bakmamız lazım değil mi ?
Bugünün takvimlerden kaldırılması gerekmiyor mu? 
Gerekmiyor hem de hiç...
Çünkü o bize gereken herşeyi öğretmek için elinden geleni yaptı, yolları gösterdi, uyarıları verdi, yapmazsak neler olacağını gösterdi onun için bugün aslında hüzünün değil ayaklanmanın günü,
Buğulu gözlerle bakmanın değil aydınlık geleceğe parlak beyinlerle bakma günü,
Bugün takvimlerin en başındaki gün olmalı,
Çünkü o sadece bizim değil bütün dünyanın iyiliğini düşündü,bağnazlığa,çıkarcılağa,cahilliğe savaş açtı, işte o yüzdendir ki bizde bugünden itibaren farklılıklarımızı bir kenara bırakıp ortak düşmanlarla bilimle,ahlakla ve şereflice hem ülkemiz hem dünyamız için onun yolunda onun yapamadıklarını, daha iyi bir şekilde yapmak için bugüne sahip çıkalım bağnazlığa,yobazlığa,cahilliğe,çıkarcılığa,ve iki yüzlülüğe karşı...

"Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmemektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okuma bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir."Atatürk'ün 24.10.1919'da kendisiyle röportaj yapan Ruşen Eşref'e söyledikleri.
"Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir."


Düşünmek  ve Paylaşmak Dileğiyle... 10. 11.2012

Hiç yorum yok

YORUM BIRAKMAK DÜŞÜNMEK VE PAYLAŞMAK İLE İÇ İÇEDİR. LÜTFEN DÜŞÜNDÜKLERİNİZİ PAYLAŞIN. YORUMLARINIZLA DAHA ÇOK PAYLAŞILALIM.

www.nerdenduydun.com. Blogger tarafından desteklenmektedir.