AYRICA GOOGLE SAYFASI AÇMANIZA GEREK YOK. GOOGLE ARAMALARINIZI BURADAN YAPABİLİRSİNİZ.!

TANITIMLAR

27 Ekim 2013 Pazar

Sami Paşazade Sezai'nin"Küçük Şeyler" Hikayesi

Sami Paşazade Sezai "Küçük Şeyler"dosyasını indir
Sami Paşazade Sezai'nin edebiyat dünyamıza kattığı ve ilk modern hikaye örneği olarak kabul edilen Küçük Şeyler hakkında ödevi olan yiğenim için interneti didik didik ettikten sonra bulduğum özetleri, sesli anlatımları, kitap kapağını, hikayelerin bir kısmını bir dosya haline getirdim ve sizlerle paylaşıyorum. 
 Kitabın ilk hikayesi Bu Büyük Adam Kimdir?,ikinci hikayesi "Hiç",üçüncü hikaye "Kediler" Dördüncü hikaye "İki YÜZ Elli Kuruşa Bir Asır" beşinci hikaye "Düğün"Küçük Şeyler'in son hikayesi "Pandomima"dır.Ayrıca Alphonse Daudet'e ait Arlezyalı hikayesini de türkçeye çevirmiştir.Bu dosyanın içinde sesleniyoruz.com'dan Kedi,Bu Büyük Adam Kimdir? ve Hiç öykülerinin seslendirilmiş halini bulacaksınız. Aynı zaman da Kedi ve Pandomima öykülerini yazılı olarak,ve son olarak Dr. Mehmet Törenek'e ait "Küçük Şeyler"in tam bir incelemesini pdf dosyası olarak bulacaksınız. Bu pdf çalışmasında "Küçük Şeyler"in hikaye özeti, ne zaman yazıldığı,"Küçük Şeyler"in konusu,"nereden etkilendiği gibi konular üzerine bilimsel çalışma yapılmıştır.Son olarak Alphonse Daudet,  Sami Paşazade Sezai'nin etkilendiği söylenen Fransız yazarın "Değirmenimden Mektuplar", adlı hikaye kitabından ALTIN BEYİNLİ ADAM MASALI'nı pdf olarak bulabileceksiniz.Tanzimat dönemi edebiyat özelliklerini özetleyen bir pdf dosyasına da ulaşabilirsiniz.
Özellikle okumak isteseniz bulamayacağınız bu kaynakları bir arada sunmak ve paylaşmak benim için çok keyifli oldu,hikayeleri okuyarak veya dinleyerek alacağınız keyfi düşünmek ise ayrı bir keyif olacak benim için. Okunması gereken bu kısa hikayeler aslında şu an Liselerimiz de 9. sınıfla başlayıp 11. Sınıflara kadar verilen bir ödev,lise öğrencilerimiz için bir külfet gibi görünsede bizim gibi o günleri özleyenler için güzel bir görev oldu.
Aydınlık,hoşgörülü,özgürlükçü öğrenciler yetiştirecek öğretmenlerimizle nice güzel günlere dileğiyle...

6 yorum :

 1. güzel olmuş sağolun yaa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekürler, yorumunuz ve beğenmeniz mutlu etti.

   Düşünmek ve Paylaşmak Dileğiyle...

   Sil
 2. Çok yararlı oldu. Elinize sağlık!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşinize yaramasına sevindim.

   Düşünmek ve Paylaşmak Dileğiyle...

   Sil
 3. birader açmıyo ki

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hotfile yasaklanmış bu dosyayı bulayım yeni bir alana yükleme yapayım.

   Düşünmek ve Paylaşmak Dileğiyle...

   Sil

YORUM BIRAKMAK DÜŞÜNMEK VE PAYLAŞMAK İLE İÇ İÇEDİR. LÜTFEN DÜŞÜNDÜKLERİNİZİ PAYLAŞIN. YORUMLARINIZLA DAHA ÇOK PAYLAŞILALIM.

İletişim

Yasal Uyarı

Yasal Uyarı


http://dusunmekvepaylasmak.blogspot.com/ sitesinde yer alan her türlü içerik misafir yazarlarının kişisel tecrübeleri, bilgisi ve araştırma sonuçlarına dayanarak oluşturulmuştur. Sadece ve sadece enformasyon amaçlıdır ve asla hekiminizin tıbbi öneri, teşhis ve tedavisinin yerini almayı amaçlamamaktadır. Sitede verilen her bilginin güncel ve eksiksiz olması için her türlü çaba gösterilmiştir ancak kesinlikle böyle olduğuna dair hiçbir garanti verilmemektedir.

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

Düşünmek Ve Paylaşmak Alexa Sıralaması